Zemin ses yalıtımı ve malzemeleri

Zemin ses yalıtımı, her iç mekanda yapılması gereken bir işlemdir. Daha rahat ve konforlu bir hayat sürdürmek isteyen herkesin muhakkak konutlarda, apartmanlarda, iş yerlerinde, alışveriş merkezlerinde, dernek binalarında vs. zeminden çıkan sesleri yalıtması gerekir. Yasal olarak da zorunlu hale getirilen ses izolasyonu, yaşamın daha kaliteli olması için en uygun çözümler arasında yer almaktadır.

Rahatsız edici gürültüler sadece dışarıdan gelen seslerden oluşmaz. Aynı zamanda apartman hayatının daha aktif ve tercih edildiği günümüzde üst kattaki hareketler de rahatsızlık verecek düzeyde ses çıkartabilir.

Topuk sesleri, çocukların koşuşturması veya daha farklı nedenlerden dolayı seslerin meydana gelmesi, alt katta oturanları rahatsız eder. Bu durum, alışveriş merkezlerinde de geçerlidir. Mağazaların yoğun olduğu bu alanlarda üst katta oluşan sesler, alt katta alışveriş yapan insanların rahatsız olmasına neden olur bu yüzden bu alanlarda da zemin ses yalıtımı yapılması şarttır.

Zemin ses yalıtımıZemin ses yalıtımı nasıl yapılır ?

Ses yalıtımı, sadece yeni yapılan inşaatlarda yapılan bir işlem değil. Daha önce yapılmış, yaşı büyük apartman veya binalarda da yapılır. Ancak zeminde oluşan sesleri engellemek için kullanılacak malzemelere son derece dikkat etmek gerekir. Mantar levhalar, özel bileşenleri ve granül mantarların kullanılması, alanın ihtiyacına göre levha kalınlığının belirlenmesi gibi önemli detaylara dikkat edilerek yapılması gerekmektedir.

Titreşimli seslerin daha fazla çıktığı zeminlerde, bu durumu engellemek için kullanılacak kauçuk ve mantar levha kalitesine son derece dikkat etmek gerekmektedir. Zemin ses yalıtımı, dikkat ve uzmanlık gerektiren bir alan olduğu için kendi başınıza yapmak yerine alanında uzman olan bir firmadan destek almanız en sağlıklısı olacaktır.

Zemin ses izolasyon malzemeleri

Bariyerli Fire Sünger
Bariyerli Bondex Sünger
Bondex Echobon
SoundBar
SBR Kauçuk
Mantar Şilte
EPDM Bariyer
Akustik Karo Halı
Kauçuk Tabanlı Halı
Heraklit Ahşap Yünü
Akustik Yapıştırıcı

Yukarıda saydığımız malzemeler kullanılarak sağlıklı bir şekilde sonuca ulaşılabilmektedir. Firma olarak tüm alanlara en iyi çözümleri getirerek yaşanan rahatsız edici sesleri en iyi şekilde kesiyoruz.

Zemin ses yalıtımı konusunda daha fazla bilgi almak ve destek talebinde bulunmak için iletişim bilgilerinden firmamıza ulaşabilirsiniz.

Özet
Zemin ses yalıtımı ve malzemeleri
Başlık Adı
Zemin ses yalıtımı ve malzemeleri
Açıklama
Zemin ses yalıtımı ve malzemeleri Zemin ses izolasyon malzemeleri Bariyerli Fire Sünger Bariyerli Bondex Sünger Bondex Echobon SoundBar SBR Kauçuk Mantar Şilte EPDM Bariyer Akustik Karo Halı Kauçuk Tabanlı Halı Heraklit Ahşap Yünü Akustik Yapıştırıcı Yukarıda saydığımız malzemeler kullanılarak sağlıklı bir şekilde sonuca ulaşılabilmektedir. Firma olarak tüm alanlara en iyi çözümleri getirerek yaşanan rahatsız edici sesleri en iyi şekilde kesiyoruz.
Yazar
Yayıncı
gurultuyalitimi.com
Yayınlayan