Sıkça Sorulan Sorular

Anasayfa Sıkça Sorulan Sorular

Ses Yalıtımı İçin Sıkça Sorulan Sorular

Aklınıza takılanlar için bizimle iletişime de geçebilirsiniz

Ses yalıtımı nedir ?

Ses yalıtımı, ses basıncını belirli bir sese göre azaltmanın herhangi bir yoludur. Genel olarak ses kirliliğinin yani gürültünün insan üzerinde oluşturacağı zararlı etkileri en aza indirmek için yapılır.

Her ses frekansını engelleyebilmek için tek tip ürün mü kullanılır ?

Ses frekansı değişiklik gösteren bir olaydır. Konuşma sesiyle bateri sesi birbirinden farklıdır. Bunun için her ses frekansına uygun farklı ses yalıtım malzemesi tercih edilir. Bu sayede maliyet açısından da ciddi oranda kazanç sağlar.

Akustik nedir ?

Akustik , gazlar, sıvılar ve titreşimler, sesler, … gibi konular da dahil olmak üzere tüm mekanik dalgaların incelenmesiyle ilgilenen fizik dalıdır.

Gürültü izolasyonu nedir ?

Gürültü, ses kalabalığının kulağı ciddi oranda rahatsız etmesi durumudur. Gürültü izolasyonu ise bu ses kirliliğinin engellenmesi için gerekli ses izolasyon malzemesi ile engellenmesidir.

Ses yalıtım malzemeleri nelerdir ?

Birçok ses yalıtım malzemesi çeşidi bulunmaktadır. Uygulamanın yapılacağı alana ve sesin desibeline göre uygun malzeme kullanılır. Akustik sünger, bariyerli sünger, akustik panel, akustik kabin ve daha fazlasına sitemizden ulaşabilirsiniz.

Akustik sünger fiyatları ne kadar ?

Akustik sünger fiyatı malzemenin kalınlık yoğunluk, ham maddesi, rengi ve ebadına göre belirlenmektedir. Hangi malzemeyi kullanmak istediğinizi bize belirtmelisiniz.

Komşumdan gelen sesleri nasıl kesebilirim ?

Yan komşu duvar ses yalıtımı için yapmış olduğumuz %90 ses kesimi sağlanan uygulama modelini uygulayabilirsiniz. Bunun için en kalın ve yoğun süngerpan (bondex sünger) yapıştırılır. Ardından hava boşluğu bırakmak için yaklaşık 5 cm kadar çelik veya ahşap karkas uygulanır. Profillerin üzerine ses yalıtım bandı çekilir. Çift tarafı alçıpan lamineli ağır ses bariyeri uygulanır ve yalıtım uygulamanız biter. Bu işlem bittikten sonra dilerseniz akustik yalıtım malzemesi kullanarak mekan içi akustiği sağlayabilir isterseniz alçı sıva çekip boya sürebilirsiniz.

Yanmaz ürünlerinizin sertifikası mevcut mu ?

Firmamızda ürünlerin belirtilen tüm detaylarına göre belgeler mevcuttur. Kalite, alev almazlık, ses yutumu vs.

Stüdyo odasında ortam içindeki uğultuyu nasıl keserim ?

Uğultu birçok akustik ses yalıtım malzemesi ile engellenebilir. Bunlar akustik sünger (piramit sünger, yumurta sünger, labirent sünger, special sünger, vicoustic flexi a50 kare sünger, basstrap ve bass küpü köşe süngerleri, kesik piramit sünger, zigzag sünger, basotect melamin sünger), akustik kumaş kaplı panel duvar ve tavanda kullanılarak istenilen ses yutumu sağlanır. Zeminde de uygulama yapılmasına gerek duyulursa kauçuk tabanlı akustik halı tercih edilebilir.
Ses yalıtımı ile ilgili sorunlarınız mı var ?
Ses akustiği ,yalıtım ve gürültü kontrol sistemleri alanında edindiğimiz bilgi beceri ve tecrübe ile alanında eğitimli uzman kadrosu olan ve günümüz şartlarında her türlü ileri teknolojiyi kullanarak %100 müşteri sorunların en hızlı ve en doğru şekilde çözüme kavuşmasını sağlamak politikası ile kurulmuş firmamıza danışın.